Алергія – не вирок
01.05.20247 дивовижних фактів про кліщів
21.05.2024Ми впевнені, що ви чули. А чи ви знали, що …!?
Ксероформ (Xeroform) - це медичний препарат, діюча речовина якого - трибромфенолят вісмуту .
Ксероформ був відкритий ще в 19 столітті. Практичне його застосування у складі складних препаратів зовнішньої дії почалося ще в першій половині ХХ ст. - методика отримання була запатентована в 1929 р. Ксероформ входить до складу знаменитого Лініменту за Вишневським.
Застосування ксероформу пов'язане з його антисептичними та протизапальними властивостями. Він захищає рану від інфекцій і прискорює процес загоєння. Крім того, ксероформ може використовуватися у вигляді пов'язки, для захисту і полегшення болю.
Зазвичай Ксероформ являє собою жовтий дрібний порошок з характерним запахом. Має антисептичні, в'яжучі та підсушувальні властивості.
Дія препарату полягає у взаємодії з білками тканин із утворенням альбумінатів, які подібно захисній плівці оберігають чутливі нервові закінчення від подразнення, а також у звуженні судин, зменшенні їх проникності (зменшується ексудація) та інгібуванні ферментів; взаємодія з білками мікроорганізмів пригнічує їхню життєдіяльність.
Ксероформ відрізняється зручним способом нанесення - ранову поверхню можна просто присипати густим шаром порошку, після чого закрити пов'язкою за необхідністю. Такий метод нанесення є мінімально болісним. Не слід допускати потрапляння препарату в очі.
Термін лікування залежить від перебігу захворювання та встановлюється лікарем індивідуально.
Властивості Ксероформу дають змогу застосовувати для обробки таких ранових поверхонь, як:
- пелюшковий дерматит, мокнуча екзема;
- ерозивне або виразкове ураження шкіри;
- для самостійної обробки сонячних опіків, якщо утворилися пухирі (особливо якщо ці пухирі розкриваються в домашніх умовах);
- фурункули або абсцеси шкіри;
- попрілості, які утворюються в складках шкіри за надмірної маси тіла в спекотну пору року;
- множинні подряпини (наприклад, від котячих пазурів), великі садна (після промивання їх 3% розчином перекису водню);
- при обмороженнях. Причому препарат підійде не тільки для лікування обширних обморожень, а й для обробки ранок, які утворюються після кріодеструкції (наприклад папілом);
- низька токсичність препарату дає можливість застосовувати його для обробки пупкової ранки у новонароджених.
Використовуйте за потреби. Бережіть себе!