
Причини закладеності носа
25.05.2022
Аптека №4 відновлює свою роботу
29.06.2022Гострий риніт інфекційної природи: як його розпізнати у дитини?
Риніт, або нежить, - це запалення слизової оболонки носа, що провокує утруднення носового дихання, рясні слизові виділення, а також закладеність носа і порушення нюху. При великій кількості різновидів нежитю одним із найпоширеніших у дітей є гострий інфекційний риніт.Які характерні ознаки відрізняють його з інших видів? Розповімо далі.
Що таке інфекційний риніт
Зазвичай він є одним із проявів ГРВІ, спричиненим бактеріальними або вірусними агентами. З цим захворюванням стикаються не тільки діти, а й дорослі, особливо в холодну пору року, коли імунітет ослаблений і організм недостатньо добре захищений від проникнення хвороботворних мікроорганізмів: нерідкі випадки, коли хворіє вся сім'я. Маленькі діти при цьому втрачають апетит, стають примхливими та дратівливими.Основними симптомами інфекційного риніту є:
- закладеність носа, або назальна обструкція;
- слизові виділення – ринорея;
- часте чхання, свербіж – ознаки дисфункції слизової оболонки носа.
Однак все це не має відмінностей від загальної симптоматики будь-якого нежитю. Тоді як відрізнити гострий інфекційний риніт від хронічного, алергічного та інших видів? Звернути увагу на особливість перебігу, а також супутні симптоми ГРВІ.
Відмінності від інших видів нежитю
Характерна течія. Гострий інфекційний риніт, розвиваючись, у переважній більшості випадків має три стадії:- «суха», яка триває кілька годин. У цей час діти зазвичай скаржаться на сухість у носі, відчуття лоскоту, печіння, дискомфорт та загальне нездужання;
- «волога», при якій розвиваються набряк та запалення, починаються слизові виділення з носа. Сверблячка і сухість проходять, змінюючись закладеністю. Зазвичай ця стадія триває два-три дні;
- «гнійна», що розвивається на четвертий-п'ятий день. Слизові виділення стають серозно-гнійними, змінюють колір від світло-сірого до жовтого і навіть зеленого - це пов'язано з загибеллю клітин і виділенням різних ферментів (пероксидази).
Потім симптоми починають стихати, носове дихання та загальне самопочуття покращуються.
«Протаргол Бебі» у лікуванні гострого інфекційного риніту у дітей
«Протаргол Бебі» – препарат, який активно застосовується у лікуванні даного виду нежитю у дітей від народження до трьох років у складі комплексної терапії. Цей антисептичний засіб, що містить у складі протеїнат срібла, здатний пригнічувати збудників інфекції, може сприяти звуженню судин, зменшенню набряку та запального процесу.
Перед використанням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем.